Autor:

Łukasz Chęciek

Utworzono:

17.04.2015

Wynikiem 2:2 zakończył się pierwszy mecz tego sezonu, rozegrany z drużyną LKS Nagoszyn. Przed spotkaniem bralibyśmy taki wynik "w ciemno", jednak po jego przebiegu, czuć niedosyt.
Od pierwszych minut to nasi zawodnicy narzucili swój styl gry. W 20 minucie po długim podaniu Grześka Domka, piłkę przejął Waldemar Miazga, następnie po udanym dryblingu między obrońcami strzelił i jak na kapitana przystało, zdobył pierwszą bramkędla Bodzosa, w wyższej klasie rozgrywkowej. W kolejnych minutach nadal kontrolowaliśmy grę, zaś gospodarze ograniczali się do kontrataków. I właśnie po jednym z nich, dosłownie tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę piłkarzom z Nagoszyna udało się wykorzystać moment dekoncentracji naszych stoperów i strzelić bramkę wyrównującą "do szatni".
Na drugą połowę wyszliśmy z jedną zmianą. Waldemara Miazgę, zastąpił Michał Galas. To on właśnie 5 minut po rozpoczęciu drugiej części, uderzył nie do obrony z 30 metrów, wyprowadzając nas ponownie na prowadzenie. Gospodarze nadal kontrowali, grając przeważnie długimi piłkami. Po jednej wrzutce w nasze pole karne, sędzia nie zauważył oczywistego spalonego i tak oto straciliśmy drugą bramkę. Nasi zawodnicy rzucili się do ataku. Głową strzelał Jakub Jurczyński, ale brakło centymetrów. W 75 min po świetnej, indywidualnej akcji, faulowany był wychodzący na czystą pozycję Grzesiek Domek, jednak sędzia nie wiedząc czemu pokazał tylko żółty kartonik. Chwilę później, zdobyliśmy trzecią bramkę, jednak wg sędziego bocznego, nasz zawodnik był na spalonym. Do końca wynik nie uległ już zmianie.